Dying Light 2 je skvělý horor, ve kterém se uběháte ke smrti

Stovky nemrtvých a jedno velké město.

Hodnocení
8 / 10
Dying Light 2
Líbí se nám:
krásná grafika
atmosféra
zábavné souboje
Nelíbí se nám:
nevýrazný začátek
Hru na recenzi poskytla společnost Playman.cz

Po dvou letech pandemie se na pokračování hry, ve které nám lidstvo zdecimoval virus, díváme poněkud odlišně. Virtuální budoucnost je výrazně děsivější, temnější a plná potulujících se lidí, kteří viru podlehli.

Z prosperujícího světa se stalo strašidelné místo plné nemrtvých (zombie), kteří mu vládnou svérázným způsobem. Přeživší lidé se utáhli, většina žije v jednom velkém městě a pár odvážlivců dělá tu nejnebezpečnější práci, kurýry mezi městem a malými osadami.

Vy jste jedním z nich, snažíte se přežít a najít svou ztracenou sestru. Touláte se přírodou, nosíte zásilky a mezi to vše se úspěšně vyhýbáte nemrtvým.

teenager boy playing video games in a dark room, wearing a white headset

Pomalý začátek

Dying Light 2 je skvělá hra, je to vynikající RPG v úžasném otevřeném světě. Jediným problémem je poněkud pomalý rozběh, který může odradit nedočkavého hráče. Ne že by zde nebyl dostatek akce, ale než se pořádně dostanete do obrazu a úplně sžijete s celou hrou, uběhne pár hodin.

Těch problémových částí je hned několik a množství informací rozhodně není malé. Abyste si hru začali naplno užívat, musíte se naučit vyrábět pomůcky, naučit sbírat potřebné suroviny a hlavně skákat, lézt a šplhat.

V této hře se totiž klasicky po zemi nechodí, tudíž může se, ale je to výrazně nebezpečnější a méně zábavné. Dying Light je o parkuru, tedy rychlém překonávání překážek a skákání. V úzkých uličkách města naleznete totiž vše, jen ne volné místo pro pohodlnou chůzi.

Na každé jedné ulici se pomalu pohybují desítky nemrtvých, je tam velký nepořádek a vraky zničených vozů. Pohodová procházka určitě nepřipadá v úvahu a tak se na řadu dostává hlavní část hry, parkur.